Choď na obsah Choď na menu
 


Aktuality

Príspevky

KURZ: VÝSTAVBA RAKETOVEJ PECE

12. 3. 2014

KURZ: SOLÁRNY KRABICOVÝ VARIČ

11. 2. 2014

Chcete znížiť svoje finančné náklady na život ekologickou cestou? Viete aké možnosti ponúkajú alternatívne zdroje energie? Jedna z možností, ktorá sa ponúka je solárny varič. Príďte  17. februára 2014 do areálu Malinka v obci Rudlov kde je pre Vás pripravený kurz, na ktorom si vyskúšate výbornú a jednoduchú technológiu výroby solárneho krabicového variča.

 

HĽADÁŠ ŠŤASTIE ? KÚP SI KOZU ...

30. 12. 2012

Na záver roku úsmevný príbeh o tom, že neraz sme šťastní, len si to občas neuvedomujeme.

Žena vyhľadá rabína. "Som nešťastná, už neviem čo mám robiť," hovorí. V malej izbe žijeme natlačení šiesti, ja a moje deti." - "Máš kozu ?" spýta sa rabín. - "Mám." - "Priveď ju do izby." - "Ale ako tam budeme žiť ?" - "Urob, čo ti vravím." Žena poslúchne. Po čase príde znovu k rabínovi : "S tou kozou sa nedá vydržať. Je to peklo." - "Vyveď kozu von," povie jej rabín. Po týždni príde žena opäť k rabínovi a radostne mu ďakuje hovoriac : "Ako nám je teraz dobre."

Milí priatelia, do ďalšieho roku Vám v duchu spomenutej anekdoty prajeme, aby ste s humorom dokázali zvládať výzvy života. Veľa šťastia v roku 2013 Vám želajú členovia združenia Svatobor.


 

ZDRUŽENIE SVATOBOR NA FACEBOOKU

20. 11. 2012

S novinkami o aktivite združenia Svatobor, o činnosti rómskych záhradníkov sa budete môcť stretávať vo virtuálnom priestore už aj na facebooku na čerstvo založenej stránke :https://www.facebook.com/Svatobor-288405657856826/

Nájdete tu rôzne informácie, fotky, odkazy na zaujímavé články, videá a reflexie našich skúseností. 
 

SVATOBOR - VÍŤAZ 4. ROČNÍKA GYPSY SPIRIT (KATEGÓRIA : MIMOVLÁDNA ORGANIZÁCIA)

17. 10. 2012

Občianske združenie Svatobor sa dlhodobo venuje rozvoju záhradníckych aktivít v rómskych komunitách. V spojitosti s uvedenou činnosťou bolo v kontexte 4. ročníka Gypsy Spirit vybrané pred niekoľkými dňami ako víťaz v kategórii : mimovládna organizácia. Viac na : 

https://www.facebook.com/Gypsy-Spirit-44999126373/

Teším sa z tohto ocenenia, ktoré je pre našu iniciatívu povzbudením. Zároveň chcem vyjadriť svoje srdečné poďakovanie naším podporovateľom. Predovšetkým svojej rodine, spolupracovníkom, sympatizantom, ľuďom z Rozvojového programu OSN, z Úradu splnomocnenca pre rómske komunity, z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, z Francúzskeho veľvyslanectva, z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny vo Vranove nad Topľou, z Nadácie otvorenej spoločnosti, z Národnej rady SR, z Hermesu Osterreich ako aj mnohým ďalším.

Cením si Vašu dôveru a verím tomu, že s odvahou a spoločnými silami sa nám nejaký ten užitočný počin ešte podarí vykonať.

S úctou

Štefan Straka

štatutárny zástupca občianskeho združenia Svatobor

 

VÝZVA NA PREDLOŽENIE CENOVEJ PONUKY

21. 9. 2012

 

OZ Svatobor - nominované na ocenenie Gypsy Spirit 2012

27. 8. 2012